بررسی فعالیت آنزیم های گوارشی

بررسی عوامل فیزیکی و شیمیایی بر فعالیت آنزیم های گوارشی:

نقش آنزیم های گوارشی تسریع هیدرولیز کربوهیدرات ها,پروتئین ها و چربی ها به قندهای ساده ,اسیدهای آمینه ,اسیدهای چرب و گلیسرول است.هیدرولیز روندی است که طی آن مولکول های غذایی بزرگتر در اثر ورود آب به واحدهای کوچکتر تجزیه می شوند .بدون وجود آنزیم های گوارشی نیز واکنش های شیمیایی مربوط به آنها به وجود می آید اما در محیطی که حرارت آن بیشتر از حرارت بدن است و با سرعتی کمتر.بنابراین آنزیم ها نقش کاتالیزور را دارند و روندهای بیوشیمیایی را تسریع می بخشند.

آنزیم ها مولکول های بسیار پیچیده ای هستند که به علت وجود پیوندهای هیدروژنی ضعیف در ساختمانشان طبیعت ناپایداری دارند .عوامل متعددی در هیدرولیز نقش دارند که حرارت,تراکم یون های هیدروژن (pH) و تراکم میزان آنزیم از مهمترین آنها می باشد که ذیلاً آنها را مطالعه خواهیم کرد .بنابراین هدف از این تجربه بررسی عوامل فیزیکی و شیمیایی بر روی فعالیت آنزیم ها می باشد.

برای این مطالعه آمیلاز بزاقی(پتیالین) انتخاب شده است.این آنزیم نشاسته را به مالتوز ,دکسترین,آکرودکسترین,اریترودکسترین تبدیل می کند.ید با مواد فوق غیر از اریترودکسترین رنگ آبی تولید می کند اما اریترودکسترین با ید رنگ قرمز می دهد.برای نشان دادن وجود

کاربر گرامی،
برای مشاهده متن کامل “این گزارش کار” باید عضو ویژه گزارش کار باشید.
با عضویت ویژه، علاوه بر دسترسی کامل به متن تمام گزارش کار ها و استفاده از کتابخانه این سایت، به صورت دوره ای از مطالب در ایمیل خود باخبر می شوید. برای ورود به حساب کاربری ار فرم ستون سمت راست استفاده کنید

برای عضویت ویژه در گزارش کار کلیک کنید


تعرفه عضویت ویژه برای یک سال، 10 هزار تومان است.
(نکته: این هزینه با محاسبه 70% تخفیف ارائه شده است. مدت این تخفیف به زودی تمام خواهد شد. به ثبت نام های پس از این تاریخ، تخفیف فوق تعلق نمی گیرد.)

 

0

افزودن نظر